Ο Γκόριν Βλαδίμηρος, είναι 23 ετών και έχει καταγωγή από την Ελλάδα και την Ρωσία. Τον Ιούλιο του 2023 αποφοίτησε από το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας στην Θεσσαλονίκη με πτυχίο στην Λογιστική και Χρηματοοικονομική. Από πολύ νωρίς μπήκε στην αγορά εργασίας σε διάφορους κλάδους. Ασχολήθηκε με τις κατασκευές, την κατασκευή επίπλων, αλλά και την κηπουρική, με την καλλιέργεια βιολογικών λαχανικών.
Το 2017 έγινε για πρώτη φορά επίσημα εθελοντής σε μια από της μεγαλύτερες οργανώσεις στην Ελλάδα.
Το 2021 έγινε επίσημα πρέσβης της ρωσικής γλώσσας στον κόσμο, εκπροσωπώντας την Κύπρο και την Ελλάδα!
Τα τελευταία 8 χρόνια είναι ενεργό μέλος στην Νεολαία Οικολόγων και εκπρόσωπος της λέσχης Νεολαίας Ρώσων συμπατριωτών Κύπρου στο Ρωσικό Κέντρο, μεταφραστής της διευθύντριας του Ρωσικού Κέντρου.
Είναι ηθοποιός και παίζει σε διάφορες διαφημίσεις και τηλεοπτικές σειρές στην Κύπρο και Ελλάδα, καθώς και σε ταινίες του Χόλιγουντ.
Συμμετέχει συχνά σε παγκόσμια Οικολογικά Συνέδρια καθώς και σε παγκόσμια φεστιβάλ νεολαίας όπου εκπροσωπεί και προωθεί την νεολαία της Κύπρου και Ελλάδας!
Πώς αποφασίσατε να κατέλθετε ως υποψήφια δημοτική σύμβουλος στις επερχόμενες δημοτικές εκλογές;
Αποφάσισα να κατέλθω ως υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος Στροβόλου στις επερχόμενες δημοτικές εκλογές για να μπορέσω να φέρω μια νέα προοπτική και φωνή στα θέματα που απασχολούν τον τόπο μας. Ως ο νεαρότερος υποψήφιος με το ψηφοδέλτιο του Κινήματος Οικολόγων-Συνεργασία Πολιτών, έχω την ενέργεια και το πάθος να αγωνιστώ για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η νεολαία, όπως η παιδεία, η ανεργία και οι ευκαιρίες για ένα καλύτερο μέλλον.
Επιπλέον, η προστασία του περιβάλλοντος και των ζώων είναι θέματα που βρίσκονται στην καρδιά της ατζέντας μου. Πιστεύω ότι η οικολογία και η φροντίδα για τα ζώα είναι απαραίτητα για μια βιώσιμη και δίκαιη κοινωνία. Θέλω να συμβάλω στην ανάπτυξη πράσινων πρωτοβουλιών και προγραμμάτων που θα προστατεύσουν και θα ενισχύσουν την ποιότητα ζωής στον δήμο μας.
Η απόφασή μου βασίζεται στην επιθυμία να δω πραγματικές αλλαγές και βελτιώσεις στον τόπο μας και να διασφαλίσω ότι οι φωνές των νέων ανθρώπων θα ακουστούν και θα ληφθούν σοβαρά υπόψη. Με την εμπιστοσύνη και τη στήριξή σας, μπορούμε να δουλέψουμε μαζί για να δημιουργήσουμε ένα καλύτερο αύριο για όλους.
Ποιο είναι το δικό σας όραμα για τον νέο δήμο;
Το όραμά μου για τον νέο δήμο Στροβόλου είναι να δημιουργήσουμε μια κοινότητα που θα προωθεί την ευημερία όλων των πολιτών, δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στα θέματα που απασχολούν τη νεολαία, την παιδεία, την οικολογία και την προστασία των ζώων.
Ως ο νεαρότερος υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος με το ψηφοδέλτιο του Κινήματος Οικολόγων – Συνεργασία Πολιτών, δεσμεύομαι να αγωνιστώ για μια καλύτερη ποιότητα ζωής για όλους. Θέλω να δω έναν δήμο που θα επενδύει στην εκπαίδευση και τις ευκαιρίες για τους νέους, εξασφαλίζοντας ότι θα έχουν τα απαραίτητα εφόδια και υποστήριξη για να επιτύχουν τα όνειρά τους.
Επιπλέον, οραματίζομαι έναν δήμο που θα είναι πρότυπο οικολογικής συνείδησης και αειφορίας. Θέλω να προωθήσουμε πράσινες πρωτοβουλίες και βιώσιμες πρακτικές που θα προστατεύουν το περιβάλλον μας και θα διασφαλίζουν την υγεία και ευημερία των μελλοντικών γενεών.
Η προστασία των ζώων είναι επίσης κεντρικό στοιχείο του οράματός μου. Πιστεύω ότι ο δήμος μας πρέπει να υιοθετήσει πολιτικές που θα προστατεύουν τα δικαιώματα των ζώων και θα προωθούν την ευζωία τους.
Συνολικά, το όραμά μου είναι ένας δήμος που θα είναι δίκαιος, πράσινος και φιλικός προς όλους τους πολίτες του, με έμφαση στους πολίτες της και το περιβάλλον. Με τη στήριξή σας, μπορούμε να πραγματοποιήσουμε αυτό το όραμα και να δημιουργήσουμε έναν Στρόβολο που θα είμαστε όλοι περήφανοι.
Αγαπητοί φίλοι και συμπολίτες,
Ονομάζομαι Γκόριν Βλαδίμηρος είμαι 23 ετών Ηθοποιός-Καθηγητής και είμαι ο Νεαρότερος Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος με το Ψηφοδέλτιο του Κινήματος Οικολόγων – Συνεργασία Πολιτών στον Δήμο Στροβόλου, φέρνοντας μια νέα προοπτική και ενεργή συμμετοχή στα κοινά.
Ως ο νεαρότερος υποψήφιος στο ψηφοδέλτιο, νιώθω βαθιά την ευθύνη να εκπροσωπήσω τη φωνή της νεολαίας μας. Η νεολαία είναι η δύναμη που μπορεί να φέρει την αλλαγή και την ανανέωση. Εσείς, οι νέοι του Στροβόλου, έχετε τη δύναμη και το πάθος να δημιουργήσετε έναν καλύτερο κόσμο. Τώρα είναι η ώρα να δείξουμε τι μπορούμε να πετύχουμε όταν ενωθούμε.
Σας καλώ όλους, και ιδιαίτερα τη νεολαία, να στηρίξετε αυτήν την προσπάθεια. Η συμμετοχή σας στις εκλογές είναι η φωνή σας, η δύναμή σας. Μαζί μπορούμε να δημιουργήσουμε έναν Στρόβολο που θα βασίζεται στις αρχές της οικολογίας, της συνεργασίας και της αειφορίας. Έναν Στρόβολο που θα προσφέρει ευκαιρίες και ελπίδα για το μέλλον.
Μην αφήσετε αυτή την ευκαιρία να περάσει ανεκμετάλλευτη. Ελάτε μαζί μου, ας ενώσουμε τις δυνάμεις μας και ας αποδείξουμε ότι η νεολαία μπορεί να οδηγήσει την αλλαγή. Η στήριξή σας, η συμμετοχή σας, η ψήφος σας, είναι το κλειδί για ένα καλύτερο αύριο.
Σας ευχαριστώ από καρδιάς για την εμπιστοσύνη σας. Μαζί μπορούμε να φέρουμε την αλλαγή που επιθυμούμε και αξίζουμε.
Οι προτεραιότητές μου:
– Περιβάλλον: Ενίσχυση των πράσινων χώρων, προστασία και αναβάθμιση του φυσικού μας περιβάλλοντος, με βιώσιμες πρακτικές και πράσινες πρωτοβουλίες, προώθηση της ανακύκλωσης και εφαρμογή βιώσιμων πρακτικών σε όλη την κοινότητα.
-Νεολαία: Στήριξη των νέων, ενίσχυση των εκπαιδευτικών και επαγγελματικών ευκαιριών μέσο προγραμάτων και προώθηση της συμμετοχής τους στα κοινά.
Εκπαίδευση και Πολιτισμός: Ανάπτυξη εκπαιδευτικών προγραμμάτων και πολιτιστικών δραστηριοτήτων που προάγουν τη γνώση, τη δημιουργικότητα και την πολιτιστική μας κληρονομιά.
-Ευημερία για τα Ζώα: Προστασία και σεβασμός για όλα τα ζώα, με τη δημιουργία και υποστήριξη προγραμμάτων φιλοξενίας και φροντίδας.
– Κάτοικοι του Δήμου: Έγνοια μου είναι η ευημερία και η ποιότητα ζωής όλων των κατοίκων, ανεξάρτητα από ηλικία, φύλο ή κοινωνική κατάσταση και τη συνεργασία για ένα καλύτερο αύριο.
Γιατί να με επιλέξετε:
– Νεανική δύναμη και εμπειρία: Παρά τη νεαρή μου ηλικία, διαθέτω μεγάλη εμπειρία και πολλές ιδέες στους τομείς της περιβαλλοντικής προστασίας, της νεολαίας, της εκπαίδευσης και του πολιτισμού, καθώς συμμετέχω συχνά σε παγκόσμια φεστιβάλ νεολαίας και περιβαλλοντικά συνέδρια.
– Πάθος και δέσμευση: Η αγάπη μου για τον Στρόβολο και η αφοσίωσή μου στην προστασία του περιβάλλοντος και στην υποστήριξη της κοινότητας με ωθούν να εργαστώ ακούραστα.
– Συνεργασία: Είμαι εδώ για να ακούσω τις ανάγκες και τις προτάσεις σας, προωθώντας έναν διάλογο που θα βελτιώσει τη ζωή όλων μας.