Ανησυχία προκαλούν επιτήδειοι στο Δήμο Γερμασόγειας που μαζεύουν διάφορα υλικά από εργοτάξια και ανάβουν φωτιές. Η επιτροπή πρασίνου και περιβάλλοντος του Δήμου Γερμασόγειας παρακαλεί τους δημότες της να γίνει ο κάθε ένας από αυτούς παρατηρητής της γειτονιάς του και μόλις εντοπίσει περιπτώσεις βανδαλισμών να ενημερώνει αμέσως τις αρχές του Δήμου ή την αστυνομία. Επίσης ιδιαίτερη έκκληση γίνεται προς τους εργολάβους των οικοδομών με στόχο να λαμβάνουν τα κατάλληλα μέτρα περίφραξης των εργοταξίων τους ειδικότερα την περίοδο του Πάσχα με τις λαμπρατζίες.
https://www.facebook.com/ykranos/posts/10155862657900213