Σε ρυθμούς κανονικότητας μπαίνει ο Δήμος Αγλαντζιάς και παρουσιάζει την συγκινητική ταινία «Κλάτσες Δκυολοήτιτζιες» στο Σκαλί Αγλαντζιάς.
Συγκεκριμένα, την ερχόμενη Πέμπτη 20 Μαΐου, ο Δήμος Αγλαντζιάς παρουσιάζει την ταινία Κλάτσες Δκυολοήτιτζιες» στο Σκαλί Αγλαντζιάς, στις 8 μ.μ, με δωρεάν είσοδο για όλους.
Σημειώνεται ότι θα τηρούνται όλα τα ενδεικνυόμενα μέτρα ασφαλείας για τον κορωνοϊό.
Υπόθεση ταινίας:
Η ταινία πραγματεύεται την αληθινή ιστορία των παιδιών δύο αγνοουμένων της τουρκικής εισβολής. Τα παιδιά αυτά γνωρίστηκαν και έγιναν αχώριστοι φίλοι κατά τη διάρκεια των σπουδών τους στο Τμήμα Επιστημών της Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Κύπρου. Αρκετά χρόνια μετά και χωρίς οι ίδιοι να γνωρίζουν, αποκαλύπτεται ότι πέρα από τη φιλία τούς συνέδεε και κάτι άλλο που ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν και ούτε θα μπορούσαν να φανταστούν. Πρόκειται για μια ιστορία που συγκινεί και καθηλώνει τον θεατή.