Συνολικά 19 δειγματοληπτικά σημεία ανακοίνωσε για σήμερα, Σάββατο, το Υπουργείο Υγείας, στην πόλη και επαρχία Λεμεσού.
Συγκεκριμένα, τα πρώτα σημεία δειγματοληψίας λειτουργούν από τις 8.00 π.μ. μέχρι τις 4.00 μ.μ., στην εκκλησία Παναγίας Ευαγγελίστριας στα Κ.Πολεμίδια και στη δυτική – κύρια είσοδο του Τσιρείου σταδίου.
Από τις 8.30 π.μ. έως τις 6.00 μ.μ. δειγματοληψίες θα γίνονται, στο κτίριο ΤΕΠΑΚ «Αντρέας Θεμιστοκλέους», στον χώρο στάθμευσης αρτοποιείου «Σίγμα» στον Κάψαλο, Πολιτιστικό Κέντρο Μέσα Γειτονιάς, στην πλατείας «Ειρήνης» απέναντι από το Δημαρχείο Αγίου Αθανασίου, στο Κέντρο Παραγωγικότητας στη Λινόπετρα, στο ξενοδοχείο Altantica Oasis, στο Πολιτιστικό Κέντρο Δήμου Γερμασόγειας, στο Πολιτιστικό Κέντρο «Αργώ», Ερήμη, στο Πολυδύναμο Κέντρο Πύργου Λεμεσού, στο Κοινοτικό Στάδιο Κολοσσίου και στο Κοινοτικό Συμβούλιο Παλώδιας.
Από τις 8.30 π.μ έως στις 7.30 μ.μ θα γίνονται δειγματοληψίες στην εκκλησία Αγίου Ιωάννη Ελεήμονος, στον Ιερό Ναό Αγίας Βαρβάρας στο Ζακάκι και στην εκκλησία Παναγίας Χρυσαϊφυλιώτισσας στην Αγία Φύλα.
Από τις 9.00 π.μ. έως τις 5.00 μ.μ. δειγματοληψίες θα γίνονται στο Κοινοτικό Ιατρείο Επταγώνιας.
Τέλος, δειγματοληψίες θα γίνονται από τις 9.00 π.μ έως τις 6.00 μ.μ στο Καφέ Red, Μόλος Λεμεσού και στην Πλατεία «Γρηγόρη Αυξεντίου».