Την υποψηφιότητα του για την αντιδημαρχία του Δήμου Λατσιών ανακοίνωσε ο Κυπριανός Φιλίππου.
Αυτούσια η ανακοίνωση
Αγαπητές συνδημότισσες, αγαπητοί συνδημότες,
Επικοινωνώ μαζί σας, για να σας γνωστοποιήσω την απόφασή μου να κατέλθω, ως υποψήφιος Αντιδήμαρχος Λατσιών. Η απόφασή μου αυτή στηρίχτηκε στην αγάπη μου για τον Δήμο μας αλλά και κατόπιν πολλών δικών σας παροτρύνσεων, για να συνεχίσω να προσφέρω στον Δήμο μας. Η πολυετής εμπειρία μου στο Δημοτικό Συμβούλιο Λατσιών, ειδικά από τη θέση του Αντιδημάρχου τα τελευταία 7 χρόνια, η άριστη και στενή συνεργασία μου με τον Δήμαρχο και τα υπόλοιπα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου αποτελούν τα καλύτερα εφόδια που μπορούν να συμβάλουν αποτελεσματικά στην αναβάθμιση της ποιότητας ζωής όλων μας.
Μέσα στο επόμενο χρονικό διάστημα θα αναπτύξω το όραμά μου και θα διαμορφώσω τις προτάσεις μου μαζί σας για το διαμέρισμα των Λατσιών, οι οποίες θα αποσκοπούν στην περαιτέρω αναβάθμιση της ποιότητας ζωής ολόκληρου του Δήμου Λατσιών-Γερίου.
Σας θέλω δίπλα μου σε αυτή τη νέα προσπάθεια δίνοντας το μήνυμα ότι θα συμβάλουμε από κοινού στην ανάπτυξη του Δήμου μας.
Μας ενώνει όλους η αγάπη μας για τα Λατσιά και η ευθύνη μας να παραδώσουμε ένα σύγχρονο και περιβαλλοντικά φιλικό Δήμο στα παιδιά μας και στις επόμενες γενιές.
Ευχαριστώ πολύ,
Κυπριανός Φιλίππου
Αντιδήμαρχος Λατσιών
Ανεξάρτητος Υποψήφιος Αντιδήμαρχος Λατσιών