Θα αγωνιστεί για τη ματαίωση της δημιουργίας κέντρου για εγκύους που εκδιώκονται από τις εστίες τους, αναφέρει ο υποψήφιος δήμαρχος Λακατάμιας Ανδρέας Γλαύκου Ανδρέου, υποστηρίζοντας ότι το κέντρο αυτό θα γίνει κέντρο μεταναστών.
«Η απερχόμενη Δημαρχία του Δήμου Λακατάμιας μας το κρύβει και μας κοροϊδεύει, λέγοντας ότι… είναι για Κύπριες έγκυες γυναίκες που εκδιώχνονται από τις εστίες τους», αναφέρει σε ανακοίνωσή του ο υποψήφιος. Θέτει το ερώτημα «πόσες Κύπριες έγκυες γυναίκες γνωρίζετε που εκδιώχνονται από τις εστίες τους, εν έτη 2024;». «Εμείς θα αγωνιστούμε για τη ματαίωσή του», καταλήγει.